Coronavirus – COVID 19

Am început campania de vaccinare cu ajutorul Profi și al Guvernului României

STIMAȚI CONCETĂȚENI

În contextul efortului general de combatere a infecției cu virusul SARS-CoV2, recunoscând eficiența vaccinării ca principal instrument de combatere a îmbolnăvirii cu COVID 19, ținând cont de gravitatea situației și de importanța temei abordate, prin prezenta vă informăm că, LUNI, 05.07.2021, ora 10, o echipă formată din reprezentanți ai Prefecturii Județului Timiș, DSP Timiș și a Primăriei Comunei Ohaba Lungă va fi prezentă în fața Primăriei Comunei Ohaba Lungă, pentru a continua campania de vaccinare începută în comuna noastră în 13.06.2021.
Cu această ocazie se va efectua rapelul cetățenilor care, în 13.06.2021, au dorit vaccinarea cu vaccinul produs de compania Pfizer-BioNTech, dar și pentru alți doritori de a se vaccina cu cel de-al doilea vaccin produs de compania Johnson & Johnson care se administrează în doză unică.
În speranța că veți înțelege importanța acțiunii noastre și vă veți prezenta în număr cât mai mare pentru realizarea acestui scop vă mulțumim pentru înțelegere.
CONDUCEREA
PRIMĂRIEI COMUNEI OHABA LUNGĂ

Anunt: Stimate doamne, stimați domni,

În perioada 10.06.2021 – 17.06.2021 compania Profi, asistată de Centrul de Vaccinare Iulius Town și cu suportul Instituției Prefectului Județul Timiș, organizează o campanie de vaccinare cu o unitate mobilă de vaccinare conform programului de mai jos.

  • Profi Carani – Joi, 10.06.2021
  • Profi Beregsau Mare – Vineri, 11.06.2021
  • Ohaba Lunga – Duminica, 13.06.2021
  • Profi Jebel – Luni, 14.06.2021
  • Profi Banloc – Marti, 15.06.2021
  • Profi Teremia Mare – Miercuri, 16.06.2021
  • Profi Carpinis – Joi, 17.06.2021

STIMAȚI CONCETĂȚENI – În contextul efortului general de combatere a infecției cu virusul SARS-CoV2, recunoscând eficiența vaccinării ca principal instrument de combatere a îmbolnăvirii cu COVID 19, ținând cont de gravitatea situației și de importanța temei abordate, prin prezenta vă informăm că în perioada următoare o echipă mobilă de vaccinare din cadrul Spitalului Clinic Militar de Urgență „Victor Popescu” Timișoara va fi prezentă în zonele și localitățile cu acces redus la vaccinarea împotriva SARS-CoV2, cu condiția ca dvs. să aveți bunăvoința de a vă prezenta în acest sens sau de a anunța intenția dvs. de a vă vaccina la Primăria Comunei Ohaba Lungă sau la medicul de familie din Comuna Ohaba Lungă. Menționăm faptul că vaccinul folosit pentru imunizare va fi cel produs de compania Moderna. Vă mulțumim pentru înțelegere! (Adaugat la data 11.05.2021) Vizualizare

Platforma națională de informare cu privire la vaccinarea împotriva COVID-19: click aici
 
Programarea vaccinării anti COVID-19: click aici
 
Anunt de interes public privind masurile la nivelul Primariei Ohaba Lunga in contextul epidemiologic existent in judetul Timis: click aici
Masuri de preventie Coronavirus: 

Sfaturi privind utilizarea măștilor în comunitate, în timpul îngrijirii la domiciliu și în spitale în contextul situației actuale de circulație a noului coronavirus (2019-nCoV): click aici